Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
İnternet sitesi 'abluka' altındaki Cumhuriyet, erişimin yollarını yazdı
17 Ocak 2016

Son birkaç gündür herhangi bir erişim engelleme olmamasına rağmen internet sitesine girilemeyen Cumhuriyet gazetesi, okuyucularına siteye erişebilmelerinin yollarını yazdı.

Zorunlu kısıtlama mı abluka mı?

Konuyu birinci sayfasında ‘Abluka’ başlığıyla duyuran Cumhuriyet, “Gazetemizin internet sitesi www.cumhuriyet.com.tr’ye yönelik sansür dün de devam etti. Okurlar, yurtdışından ve yurtiçinden telefonla gazetemize ulaşıp siteye erişemediklerini söyledi. Site, daha önce pek çok kez sansüre uğradı. Telekom’dan önceki gün yapılan açıklamada ise siteye yönelik yoğun saldırılar nedeniyle zaman zaman zorunlu olarak kısıtlamanın yaşandığı belirtilmişti” açıklamasını yaptı.

Gazete, kendi sistemlerinde ve serverlarında bir problem olmadığını kaydederken, okuyuculara da siteye girebilmeleri için teknik uyarılarda bulundu.

Cumhuriyet’in siteye girebilmek için madde madde özetlediği yöntemler şunlar:

“Cihazın internete erişimini kontrol edin.

Cihazla ilgili veya kullanılan tarayıcıyla ilgili veya tarayıcıdaki bir eklenti nedeniyle cumhuriyet.com.tr açılamıyor olabilir.

Bedelini ödediğiniz internet hizmetini, cumhuriyet. com.tr için alamıyor olabilirsiniz. Eğer üçüncü sorunu yaşıyorsanız, TTNET, Pttcel gibi bir internet sağlayıcısı tarafından cumhuriyet. com.tr’ye girişiniz engellenmiş demektir. Ya da bu internet sağlayıcılarına da altyapı hizmeti sağlayan Telekom’un cumhuriyet.com. tr’yi engellemesi söz konusudur.

Üçüncü sorunu yaşadığınıza emin olduğunuzda, parasını ödediğiniz hizmeti alamadığınız için ilgili kuruma şikâyette bulunmalısınız.”

 

diken

 

[Bu yazı 766 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™