Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Eminağaoğlu ifade verecek
7 Ocak 2016
Eski Çankırı Hakimi ve Yargıçlar Sendikası Kurucu Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'na "Cumhurbaşkanına hakaretten" soruşturma.
 

ANKARA (ANKA) - Eski Çankırı Hakimi ve Yargıçlar Sendikası Kurucu Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu hakkında, ‘cumhurbaşkanına hakaretten’ soruşturma başlatıldı. Eminağaoğlu, soruşturma hakkında, “Binlerce kişinin katıldığı bir yürüyüşte, herkesin soruşturma konusu edilebilmesi olanaklı değil. Bilinen veya mimlenen kişiler soruşturma konusu ediliyor. Yakında ülkenin yüzde 49’u soruşturmalık olursa şaşmamak lazım” değerlendirmesinde bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdiği talimatta, kamuoyunda güvenlik yasası olarak bilinen kanunun TBMM'de görüşülmesi ve yasalaşması aşamasında düzenlemeyi protesto etmek için bir araya gelen şüphelilerin, İstanbul Galatasaray Meydanında toplanarak, slogan attıkları belirtildi.
Gösteride, "milyonları evde zor tutuyoruz dedik inanmadınız" ibareli pankartın yanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafı, ayakkabı kutusu, kutuların içinde banknot, döviz, para resimlerinin yer aldığı görüntünün asıldığı kaydedilen talimatta, "Şüphelilerin, bu görüntüleri de asmak suretiyle Cumhurbaşkanımızın kendi seçmen kitlesinin sokağa çıkmasını engellemeye yönelik söylediği 'milyonları evde zor tutuyoruz' şeklindeki söylemini tamamen çarpıtarak söylemde kastedilen seçmen kitlesi yerine 'usulsüz elde edilmiş paraları evde zor tutuyoruz' anlamı doğuracak şekilde konuyu çarpıtmak suretiyle Sayın Cumhurbaşkanına diğer şüphelilerle hakaret ettikleri ve izinsiz toplantı, gösteri yürüyüşleri düzenlemek suçunu da işledikleri anlaşılmıştır" denildi.

-YAKINDA ÜLKENİN YÜZDE 49’U SORUŞTURMALIK OLURSA ŞAŞMAMAK LAZIM-

Şüpheliler hakkında, Türk Ceza Kanunu'nun "cumhurbaşkanına hakaret" suçunu düzenleyen 299/1-2. maddesi açısından Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğünden soruşturma izni istenildiği, Genel Müdürlükçe kovuşturma izni verildiği kaydedilen talimatta, Eminağaoğlu'nun, söz konusu suçlarla ilgili şüpheli sıfatıyla savunmasının alınarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmesi istendi.

Soruşturmayı ANKA’ya değerlendiren Eminağaoğlu ise binlerce kişinin katıldığı bir yürüyüşte, herkesin soruşturma konusu edilebilmesinin olanaklı olmadığını ifade ederek, bilinen veya mimlenen kişilerin soruşturma konusu edildiğini belirtti. Eminağaoğlu, “Yakında ülkenin yüzde 49’u soruşturmalık olursa şaşmamak lazım. Bu resim, suçlamadaki çarpıklığı ortaya koyan, yargının durumunu ortaya koyan, mücadelenin haklılığını ortaya koyan bir resimdir” dedi.

 

 

http://www.gercekgundem.com/guncel/181278/eminagaoglu-ifade-verecek

[Bu yazı 968 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™