Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Tbb, Meslek İçi Eğitim Semineri Düzenledi
20 Aralık 2015

Türkiye Barolar Birliği (TBB) ile Kastamonu Barosu, Meslek İçi Eğitim Semineri düzenlendi. Kastamonu Adliyesi'nde gerçekleştirilen eğitim seminerinde, "Anayasa Mahkemesi'ne Bireysel Başvurular" konusu işlendi. Seminere eğitim sorumlusu olarak TBB Eğitim Merkezi'nden Avukat Atalay Aksay, eğitmen olarak ise Profesör Doktor Osman Korkut Kanadoğlu ve Yardımcı Doçent Doktor Burak Çelik katıldı. Seminerde konuşan Eğitim Sorumlusu Av. Atalay Aksay, TBB Eğitim Merkezi olarak 2010 yılından bu yana 552 eğitim seminerini Türkiye'nin dört bir yanında gerçekleştirdiklerini söyledi. Bu eğitim seminerlerinin ardından toplam 57 bin kişiye sertifika verdiklerini ifade eden Aksay, " Kastamonu Barosu'nda ki meslektaşlara Ankara'da düzenlenen seminerlere de katılmalarını istiyorum. 2016 yılı eğitimleri için önümüzde ki hafta ön kayıt olacak. 20 sene önce Kastamonu'ya gelmem gerekiyordu ama 20 yıl gecikmeli de olsa geldim. Burada olmaktan çok mutluyum" dedi. Seminerde ilk olarak Prof. Dr. Osman Korkut Kanadoğlu, katılımcılara Anayasa Mahkemesinin kuruluşu ve usul hakkındaki başvurular hakkında bilgiler verdi. Kanadoğlu'nun ardından Yrd. Doç. Dr. Burak Çelik ise, seminerin sabahki oturumunda Anayasa Mahkemesi'nin kuruluş kanunu hakkında açıklamalarda bulundu. - KASTAMONU

 

http://www.sondakika.com/haber/haber-tbb-meslek-ici-egitim-semineri-duzenledi-7985936/

 

[Bu yazı 764 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™