Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
"Bisikletli savcı"dan tazminat tepkisi
9 Aralık 2015
Yargılandığı dava nedeniyle meslekten men edilen, başvurduğu AİHM tarafından haklı bulunan eski savcı İsmet Tuncer, 6 bin liralık tazminat miktarına tepki gösterdi- Tuncer :- "Tarafıma, tazminat adıyla verdikleri 6 bin liralık sadakanın matematiksel karşı

İSTANBUL (AA) - Yargılandığı dava nedeniyle meslekten men edilen ve başvurduğu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nce (AİHM) haklı bulunan eski savcı İsmet Tuncer, kendisine ödenecek 6 bin liralık tazminat miktarına tepki gösterdi.

İstanbul'dan yargılandığı Kayseri'ye bisikletiyle gittiği için "bisikletli savcı" olarak anılan İsmet Tuncer, İnsan Hakları Derneği'nde (İHD) basın toplantısı düzenledi.

Tuncer, 2000 yılında görev yaptığı Kayseri'nin Develi ilçesinde "hakimi rüşvet almaya azmettirmek" suçlamasıyla 9 yıl 1 ay ceza aldığını anımsattı.

Bunun üzerine AİHM'ye başvurduğunu ve haklı bulunduğunu dile getiren Tuncer, kendisine 6 bin lira tazminat ödenmesine hükmedildiğini söyledi.

Bu miktarın "komik" olduğunu savunan Tuncer, "Tarafıma tazminat adıyla verdikleri 6 bin liralık sadakanın matematiksel karşılığı tamı tamına 9 yıldır. Bu 108 ay eder ve 6 bin liralık sadakayı bu 108 aya böldüğünüzde aylık sadaka miktarı 55 lira 50 kuruştur" dedi.

Yaşadığı olaylar nedeniyle düzenli olarak ilaç kullandığını aktaran Tuncer, tazminatın ilaçlarının bedelini karşılamadığını öne sürdü.

İsmet Tuncer, basın mensuplarına kullandığı ilaçları gösterdi.

 

AA

[Bu yazı 1849 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™