Harem selamlık sıra

~ 11.11.2015, Yeni Yaklaşımlar ~


Kızlı erkekli karma eğitimin sonlandırılması için girişimler hızlandı. İstanbul Bahçelievler'deki imam hatip ortaokulunda dün çekilen fotoğrafta kız ve erkek öğrencilerin ayrı ayrı sıraya girdiği görüldü

SERBAY MANSUROĞLU- serbaymansur@birgun.net

Kızlı erkekli öğretimin sonlandırılması planı imam hatiplerde başladı. Prof. Dr. Osman Öztürk İmam Hatip Ortaokulu'nda dün sıraya giren 150 kadar öğrenci, kız ve erkek olarak ayrılarak sıra oluşturdu.
Sıraya giren 150 kadar öğrenci aynı zamanda imam hatiplere sağlanan kıyak eğitimi ortaya koydu. 29 derslikli okulda sadece 150 öğrenci eğitim görüyor, tekli eğitim yapılan okulda dersler 09.00'da başlıyor ve 15.00'te bitiyor. Söz konusu imam hatip ortaokulunun yanındaki Fatih Ortaokulu'nda ise kalabalık sınıflarda ikili eğitim yapılıyor, sabah 07.10'da başlayan eğitim, akşam 19.30'da bitiyor.

'Pilot uygulamalar'
Eğitim Sen İstanbul 1 No'lu Şube Yürütme Kurulu Üyesi Barış Uluocak, "Bu, artık tüm imam-hatip okullarında yapılan ve ne yazık ki kanıksanmış bir uygulama" dedi. Uluocak, "Hükümet yetkililerinin ve yandaş sendikanın özellikle 1 Kasım seçimlerinden sonra daha sık dillendirdikleri karma eğitimin kaldırılması planının adeta pilot uygulamaları imam hatiplerde hayata geçiriliyor" ifadelerini kullandı.

 

http://www.birgun.net/haber-detay/harem-selamlik-sira-94782.html

 

Hits: 377