Danıştay üyesi kendini vurdu

~ 14.08.2015, Yeni Yaklaşımlar ~

Eşinin kardeşini Bursa'da ziyaret ettiği sırada bahçeye çıktı ve henüz bilinmeyen bir sebeple göğsüne bir el ateş etti.. Hemen hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı...

Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesinde bir siteye ait parkta, tabancayla intihar ettiği öne sürülen Danıştay üyesi Ali Yaşar Yurdabak, hayatını kaybetti.

 

 İddiaya göre, Danıştay üyesi Yurdabak, İstanbul'dan ailesiyle tatil için Bodrum'a giderken Cumhuriyet Mahallesi Serin Sokak'ta oturan akrabalarını ziyaret etti.

 Yurdabak, akrabalarının oturduğu siteye ait parkta beylik tabancasıyla göğsüne bir el ateş ederek, kendisini vurdu. Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri, ilk müdahalenin ardından ağır yaralanan Yurdabak'ı Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırdı.

 Burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayan Yurdabak'ın cenazesi, Bursa Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

 Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Ali Yaşar Yurdabak kimdir?

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 1988 yılında mezun olmuştur. 1990'da İstanbul İdari Yargı Hakim Adayı olarak göreve başladı. Daha sonra sırasıyla; Danıştay Tetkik Hakimliği,  Edirne Vergi Mahkemesi Üyeliği, Edirne İdare Mahkemesi Üyeliği,  Van ve  Adana İdare Mahkemesi Başkanlığı ve Adana Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı yapmıştır. İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Başkanı iken, 15 Aralık 2014 tarihinde Danıştay Üyeliğine atanmıştır.


http://www.milliyet.com.tr/danistay-uyesi-kendini-vurdu-gundem-2102033/

Hits: 601