Ankara bu iddiayla sarsıldı... Kılıç hangi partiden aday olacak?

~ 12.03.2015, Yeni Yaklaşımlar ~

 Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç hangi partiden aday oluyor? İşte Ankara kulislerini hareketlendiren o iddia? Türkiye 7 Haziran seçimlerine koşar adım ilerlerken iktidar kanadı kadar muhalefetin stratejisi de merak konusu. Özellikle Milliyetçi Hareket Partisi etrafından dillendirilen BBP-Saadet ittifak söylentileri, seçimler yaklaştıkça daha da önem kazanıyor. Seçimlere doğru bazı isimlerin siyaset girip girmeyeceği, girerse hangi partiyi tercih edeceği de bir hayli önemli.

Bu isimlerin başında kısa bir süre önce emekliye ayrılan Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç geliyor.Sessizliğini koruyan Kılıç’ın adaylığına ilişkin bazı gelişmeler, Ankara kulislerini hareketlendirdi.
ankarareview.com’a ulaşan bilgilere göre “Kılıç aday olmak istiyor” dedirten olay, geçtiğimiz günlerde şöyle gelişti;

HAŞİM KILIÇ’A SİYASETE GİRİP GİRMEYECEĞİNİ SORDU

MHP’ye çok yakın bir sivil toplum kuruluşunun başındaki isim, emekliliğinin ardından Haşim Kılıç’ı ziyaret etti.
Bu kişi, sohbetin iyiden iyiye koyulaştığı bir sırada Haşim Kılıç’a siyasete girip girmeyeceğini sordu.

AÇIK KAPI BIRAKTI

Kılıç bu soruya, “AKP ile ilişkilerim, bana bakışları ortada. CHP’de bana uymaz. Onların durduğu yer çok farklı… “ diye cevap verdi.
Bu cevap üzerine, muhatabı, Kılıç’a bu kez, “Efendim MHP’yi düşünmez misiniz. MHP’den aday olsanız…” diye öneride bulundu. Bu soru üzerine Haşim Kılıç hiçbir tepki vermeyerek sessiz kaldı.

Teklifi yapan kişi, Kılıç’ın sessiz kalmasını “gönüllü olduğu ve MHP’den teklif beklediği” şeklinde yorumlayarak bu kez MHP lideri Devlet Bahçeli’nin kapısını çaldı.Bahçeli’ye yaşanan olayı anlatıp Haşim Kılıç’ın MHP’ye sıcak baktığını, adaylık teklifine hayır demeyeceğini iletti. Bahçeli’den Kılıç’a adaylık teklifinde bulunmasını istedi.Ancak bu öneriye karşın Bahçeli de herhangi bir tepki vermedi. O da sessiz kaldı.Aynı isim bu kez bir MHP Genel Başkan Yardımcısı’nın kapısını çaldı. Yaşanan olayı aktarıp Genel Başkan’ın ikna edilmesini istedi.Bahçeli’nin ikna edilip edilemeyeceği, eğer bir teklif gelirse Haşim Kılıç’ın buna ne diyeceği şimdilik belirsiz.Ancak MHP camiasında Kılıç’ın aday yapılması konusunda ciddi bir çabanın olduğunu söylemek mümkün.

 

Taraf

Hits: 592