Silopi'de polisin vurduğu Azma yaşamını yitirdi

~ 03.01.2015, Yeni Yaklaşımlar ~

Cizre'de yaşanan olayları protesto etmek için Silopi'de eylem yapan gençlere polisin silahlı saldırısı sonucu ağır yaralanan Musa Azma yaşamını yitirdi

Cizre'de yaşanan saldırıları protesto etmek için Şırnak'ın Silopi ilçesinde eylem yapan gençlere polisin gerçek mermilerle saldırısı sırasında, evinin balkonunda olayları izleyen Musa Azma, polisin attığı kurşunla ağır yaralanarak yaşamını yitirdi.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) üyelerinin Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyelerine silahlı saldırıları ile başlayan ve 3 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan olayları protesto etmek için Silopi'de İpekyolunu trafiğe kapatan gençlere, polisin gaz bombası, tazyikli su ve gerçek mermilerle saldırması sırasında evinin balkonunda olayları izleyen Musa Azma kurşunla ağır yaralanmıştı. Silopi Devlet Hastanesi'ne kaldırılan ve burada yapılan ilk müdahalenin ardından Malatya İnönü Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Azma, yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınmıştı. Sabah saatlerinde yapılan tüm müdahalelere rağmen Azma'nın yaşamını yitirdiği belirtildi.

Otopsi için Malatya Adli Tıp Kurumu'na kaldırılan Azma'nın cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından Silopi ilçesine götürüleceği ifade edildi.

ANF

http://birgun.net/news/view/silopide-polisin-vurdugu-azma-yasamini-yitirdi/11422

 

Hits: 657