Avukatın '2 lira para üstü' isyanı

~ 24.12.2014, Yeni Yaklaşımlar ~
Avukata 2 TL için rüşvet davası...

KEMAL GÖKTAŞ / Milliyet - Avukatların adliyelerde hep yaptığı gibi, tebligat masrafı için dosya arasına 50 TL bıraktığı için ‘rüşvet’ suçundan 12 yıla kadar hapis istemiyle hakkında dava açılan avukat Hatice Bayram davanın açıldığını öğrendiklerinde inanamadıklarını söyledi.

Bayram, tebligat masrafını saat 16.00 olmasına rağmen vezne kapandığı için dosya arasına koyduğunu, bunu avukatların sürekli yaptığını söyledi. Bayram, masrafın tek kişiye tebligat yapılması halinde 24, iki kişiye yapılması halinde 48 TL tutacağını, 2 TL para üstü için dava açıldığını söyledi.

‘Şoka girdik, şaka sandık’

Zabıt kâtibine bıraktığı APS parası yüzünden rüşvet verdiği iddiasıyla hakkında iddianame düzenlenen Bayram, açılan davanın hukuki boyutunda ciddi sıkıntılar olduğunu söyledi. Savcının avukatlar hakkında Adalet Bakanlığı’ndan izin alınmadan soruşturma yürütülmeyeceği kuralına aykırı olarak iddianame düzenlediğini belirten Bayram, ‘Şoka girdik, şaka sandık. Rüşvet suçunun özü menfaat sağlamaktır. Ben zabıt katibinden ne menfaat sağlayabilirim ki?” dedi.

http://www.gercekgundem.com/guncel/92733/avukatin-2-lira-para-ustu-isyani

Hits: 1336