DHKP-C Avukat Taylan Tanay'a saldırıyı üstlendi

~ 25.10.2014, Yeni Yaklaşımlar ~

 

DHKP-C, Avukat Taylan Tanay'a yapılan silahlı saldırıyı üstlendi. Örgüt adına yapılan açıklamada "Cezalandırma öldürme amaçlı değil, sadece uyarı amaçlıdır" denildi.

Çağdaş Hukukçular Derneği'nin İstanbul eski Şube Başkanı Av. Taylan Tanay'a düzenlenen silahlı saldırıyı DHKP-C üstlendi.


Örgütün açıklamasında "Bir dönem devrimcilerin avukatlığını yapmış olan Taylan Tanay, işlediği suçlar nedeniyle 23.10.2014 tarihinde saat 00.10 civarında Avcılar 'daki evinin önünde Cephe'nin adaletiyle karşılaşmıştır. Tanay'ın arabası Cepheliler tarafından taranmış, camları sopalarla kırılmıştır."

Halksinsesi.tv'deki açıklamada "Cezalandırma öldürme amaçlı değil, sadece uyarı amaçlıdır" denildi.

Avukat Tanay düzenlenen saldırıdan yara almadan kurtulmuştu. 

OLAY GECESİNİ ANLATTI

Tanay olaydan sonraki ifadesinde şöyle konuştu “Aracı binanın arka girişine park etmek için geldiğimde binanın karşısında çalılıklarda üç kişinin olduğunu gördüm. Karanlıktı, yüzlerini hatırlamıyorum. Şüphelendiğim için aracımı oraya park etmedim. Sokak çok karanlıktı. Daha aydınlık olan ön tarafa aracımı park etmek için gittim. Diğer sokakta, Karayolları Caddesi 42 numaralı binanın önü boştu, aracımı park ettim. Kontağı kapatmak üzereyken, 15-20 metre ileride iki sokağı birbirine bağlayan iki apartman arasından 3-4 kişinin çıktığını fark ettim. Şahıslar çıktıkları sırada sağına soluna baktıkları için şüphelendim ve inmedim. Şahıslar caddeye indiler. Aracımdan indim. Bu sırada şahıslar bana doğru gelmeye başladı. Park halindeki araçların arkasından bana doğru geldiklerini fark edince şüphelendim ve yardım istemek için bağırdım. Ve 25 metre ileride bulunan Toprak Hipermarket’e sığınmak için koştuğum sırada arkamdan bana doğru ateş etmeye başladı. İki üç el silah sesi duydum. Markete girdim, market sahiplerinin polisi aramasını istedim. Markete girdikten sonra şahısları görmedim, arkamdan gelmediler.”

radikal

Hits: 785