Tayyip Erdoğan'a Kına Gönderen Şehit Babasına Mahkeme Acımadı

~ 15.10.2014, Yeni Yaklaşımlar ~

Oğlunu ve yeğenini vatan için şehit verdiğini belirten şehit babası Mehmet Gençer, 14 Temmuz 2014 tarihinde  eşi Nebahat Gencer ile birlikte Kırıkkale Postanesi'nden  TBMM'den çıkartılan çözüm süreci ile ilgili son yasaya tepki gösterdiğini belirtip, elindeki poşette bulunan ve hacılıktan getirdiğini söylediği 1 kilo kınayı Erdoğan'ın ev adresine göndermişti.

Gençer, bu olay sonrasında  "Bu yasa ile Hükümet'in TC Devleti'ni terör örgütü PKK ile muhatap etmişlerdir" diyerek basın açıklamasında da bulunmuştu. Bunun üzerine adli yetkililer harekete geçerek Gençer hakkında  'Kamu görevlisine hakaret ettiği' iddiasıyla Kırıkkale 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. 

ŞEHİT BABALARINI BASKI ALTINA ALIYORLAR

Davanın bugün görülen son duruşmanına sanık Mehmet Gençer ve avukatı Yavuz Kuzucu hazır bulundular. Şehit babası Mehmet Gençer mahkeme çıkışında medya mensuplarına şöyle konuştu:


"Başbakana hakaret ettiğim iddiası ile aleyhime açılan dava bugün neticelenmiştir. Mahkemenin verdiği karara göre bir yıl hapis cezası verilmiştir. Bu ceza 5 yıl ertelenmiştir. Bu kararı kabul etmiyorum. Çünkü ben hakaret kasdı ile konuşma yapmamıştım. Hakaret de etmemiştim. Ama 'hakaret etti' diye, bir ses kesme davası açıldı. Sesimi 5 yıl keseceğim, sesimi çıkartmayacağım. Zaten hakaret etmemiştim, ama her türlü konuşmam suç kabul ediliyor. Şehit babalarını da artık hakaret davaları adı altında, baskı davaları açılıyor. Ses kesme davaları açılıyor. Gönül arzu eder ki bu ülkede bağımsız bir yargı hırsızlıkları, yolsuzlukları araştıran ve her türlü haksızlığın karşısında duran bir yargı olsun isterdim. Bu kararı suçsuz bir insan olarak kabul etmiyorum." 

ÜLKEM ADINA ÇOK ÜZÜCÜ

Şehit babasının avukatı Yavuz Kuzucu da, müvekkilinin 20 yaşındaki evladını şehit verdiğini belirterek şu açıklamayı yaptı:

"20 yaşındaki evladını yitiren bir babanın feryadına hakaret suçlaması ile ceza verilmiş olmasını ben ülkem adına gerçekten çok üzüntü verici buluyorum. İnşallah ülkemizin yarınları daha iyi olur. Ceza öncelikle 'kamu görevlisine hakaret' suçlamasından dolayı 90 gün adli para cezası, kamu görevlisi olarak kabul gördüğünden dolayı 365 gün adli para cezasına çevrildi. Artırımlar neticesinde 7 bin 80 TL ceza verildi. Bu da 5 yıl süre ile ertelendi."http://www.medyatrabzon.com/erdogana-kina-gonderen-sehit-babasina-mahkeme-acimadi-127940h.htm

Hits: 679