Çaresiz zavallılar.

~ 17.06.2014, Hüsnü MAHALLİ ~

Musul'un işgali ile birlikte tüm dünya herkesin terör listesinde olan  IŞİD'i konuşmaya başladı.

IŞİD'i IŞİD yapan bölgesel ülkeler bundan çok rahatsız oldu. Çünkü terörü destekleyen ülkeler durumuna düşmüşlerdi. Katar'ın Elcezire, Suudi Arabistan'ın Elarabiya ve Türkiye'nin yandaş medyası 'Sünnilerin devrimci halk ayaklanması'ndan söz etmeye başladı.
Onlara göre Sünni aşiretler ve silahlı güçleri 'Şii Diktatör' Maliki'ye karşı ayaklanmıştı. Ancak önceki gün IŞİD kendi işlediği cinayetlerin görüntülerini paylaşınca işler karıştı. Dolaylı yollar ile IŞİD'i sahiplenen bildik medya ve sahipleri bu kez ağız değiştirdi.
Onlara göre IŞİD Esad'ın hizmetinde. Ya da Esad IŞİD'e destek veriyor.
Vay çaresiz zavallılar! Emirkulu olarak size söylenenleri papağan gibi tekrarlayarak ne kadar zavallı olduğununuzu bir kez daha kanıtlıyorsunuz.

'Arap Baharı' sürecinde benzer yalanları binlerce kez tekrarlayarak insanları kandırmaya  kalkıştınız. Ama patronlarınız gibi sonunda siz de rezil oldunuz. Söylediğiniz herşey yalan ve düzmece. Esad ve IŞİD konusunda olduğu gibi.
Sıra ile gidelim.
Suriye olayları başladığında bu ülkede IŞİD, Nusra ve benzeri  İslamcı terör örgütleri yoktu. Olaylar başlar başlamaz ve sonrasındaki süreçte dünyanın dört bir yanından Türkiye'ye gelen on binlerce ruh hastası bu örgütlere katılarak cinayet işlemeye başladı. Sonra da bu cinayetlerin görüntülerini Youtube'te paylaşarak propaganda yaptılar.
IŞİD böyle bir sürecin sonucu kuruldu ve sağlanan bölgesel ve uluslararası yardım ve destek sayesinde en güçlü grup oldu. Bu güç sayesinde de Rakka'nın yanısıra Türkiye sınırı boyunca bir çok köy ve kasabayı işgal etti. İşgal ettiği her yerde ve Suriye ordusu ile girdiği her çatışmada binlerce sivil ve askeri en vahşi bir şekilde öldürdü, öldürüyor.
IŞİD'in bu 'zaferlerini' gören Alevi Esad ve Şii Maliki düşmanları bölgesel Sünni ülkeler ve onların uluslararası müttefikleri IŞİD'e destek vererek gücüne güç kattılar.
Irak-Suriye ortak sınırının her iki tarafında giderek yayılan IŞİD Türkiye üzerinden sattığı petrolden milyonlarca dolar kazanıyordu. Türkiye, Katar, Türkiye, Ürdün ve bölgesel Sünni ülkelerin Suriye ve özellikle Irak'taki Sünni aşiretlere verdikleri para ve silahlar dolaylı da olsa IŞİD'e gidiyordu.
Şimdi de aynı ülkelerin medyası bir zamanlar herkesin nefret ettiği Saddam'ın adamları ile IŞİD arasındaki işbirliğinden gururla söz ediyor.
Onlara göre hepsi Sünni. Haçlı-Siyonist ittifakın bu tiplere destek vermesi hiç önemli değil.
Ama Şii Iran, Hizbullah ve Maliki Alevi Esad'a yardım ederse olmaz. Peki Alevi Esad nasıl olur da kendi müttefiği Maliki'ye karşı savaşan IŞİD'e yardım eder? Hadi etti diyelim o zaman stratejik müttefiği ve Maliki'nin koruyucusu İran'a  ne diyecek?
Görüyorsunuz  çaresiz zavallıların hiç bir mantığı yok. Herkesi kendileri gibi geri zekalı sanıyorlar.
Beyler; IŞİD'i siz yarattınız. Siz beslediniz. Siz silahlandırıp Suriye ve Irak'ta cinayet işlettiniz. Hatta bir ara 'Esad ile işbirliği yapıyorlar' dediğiniz Kürt halkı üzerine saldınız.
Bütün bu yalanlarınız ortaya çıkıp rezil olunca şimdi de başka bir dümen çevirmeye kalkışıyorsunuz. Hem de dostunuz IŞİD Türkmenlere yönelik katliam yaparken. Yoksa Türkmenlerin Şii olan yarısı sizi ilgilendirmiyor mu?

Yeter artık.
İnsanlara yalan söylemekten vazgeçin.
IŞİD Esad ve Suriye halkına en büyük zararı verirken siz IŞİD'e sınırsız destek veriyordunuz.
IŞİD'in en büyük düşmanı Esad ve müttefiği Maliki, İran ve Hizbullah'tır.
Bu ne biçi mantık?
Üç yıldır Maliki yönetiminde Irak sayesinde direnen Esad en büyük düşman IŞİD'e destek verecek ve Irak'a saldıracak!!
Bu kadar mı aptalsınız!

IŞİD ve benzeri İslamcı terör örgütlerinin kuruluş ve varlık nedeni başta Suriye ve Irak olmak üzere tüm bölgede mezhep savaşını provake edip yaygınlaştırmaktır.
Söylemlerinizde samimi iseniz Ankara IŞİD'e karşı bir plan geliştirip Irak, İran ve Suriye ile birlikte hareket edebilir ve herkesi bu ruh hastalarından kurtarabilir.
Yok 'biz bu işte yokuz' diyorsanız bari  IŞİD ve yandaşlarına destek vermekten vazgeçin.
Göreceksiniz Esad ve Maliki sizin de terörist olarak kabul ettiğiniz IŞİD'in işini hemen bitirler.
Belki de o zaman Alevi Esad, Şii Maliki ve Sünni Erdoğan yeniden hakiki dost olurlar.
Belki o zaman Araplar, Türkler, Acemler, Kürtler, Sünniler, Şiiler, Hıristiyanlar ve coğrafyanın tüm insanları birlikte ve dostça yaşayabilir.
İşte o zaman bu coğrafyada yeni Kerbela'lar ya da  Halepçe'ler yaşanmaz.
İşte o zaman emperyalist- siyonist planların tümü boşa çıkar.
Bunu başaramadığımız sürece hep birlikte biz boşa çıkarız.
Gerçi şüpheliyim ama inanıyorsanız Allah'a bunun hesabını çok ağır soracaktır. 

Hüsnü MAHALLİ | Tüm Yazıları
Hits: 827