Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın şok fotoğrafları servis edildi

~ 16.04.2014, Yeni Yaklaşımlar ~

Anayasa Mahkemesi ile hükümet arasında twitter kararıyla başlayan gerginlik büyürken, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın İBDA-C Lideri olduğu iddiasıyla ömür boyu hapse mahkum olan Salih Mirzabeyoğlu'yla fotoğrafları servis edildi. Hükümete yakınlığıyla bilinen İBDA fikriyatının yayını Furkan Haber'in yayınladığı fotoğraflarda Kılıç, Mirzabeyoğlu'yla birlikte görülüyor.

İsmailağa Cemaati'nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yeğeni Saadet Ustaosmanoğlu'nun da yazarları arasında bulunduğu Furkan Haber, Kılıç'ın eskiden İBDA'cıların çıkardığı Gölge Dergisi'nin Ankara Temsilcisi olduğunu doğruladı ve şu ifadeleri kullandı:

"Haşim Kılıç önce Fikri terk etti. Salih Mirzabeyoğlu ile birlikteliği döneminde Gölge Dergisi’nin Ankara temsilcisi idi ve İbda Fikriyatı’nın ciddi savunucusuydu. Makam sevgisi Kılıç’ın fikirden uzaklaşmasına ve makamları nefs meselesi yapmasına sebep olmuş ki, hükümetin doğru icraatlarının önünü kesmekte bir beis görmüyor… Kılıç’ı tanıyanlar; nereden nereye, diyorlar. Makam hırsıyla yanıp tutuştuğu son icraatlarıyla ortaya çıkan Kılıç, Salih Mirzabeyoğlu’ndan sonra şimdi de Başbakanı terk ettiği için tanıyanlarınca kınanıyor… Kılıç’a karşı kamuoyu tepkisinin artacağını söyleyen tanıyanları şöyle diyorlar: Yalancıdan cumhurbaşkanı olmaz. Haşim Kılıç Salih Mirzabeoğlu’nun çıkardığı derginin Ankara temsilcisi olmadığını iddia ederek yalan söylemiştir. H. Kılıç isminin, Hüsnü Kılıç olduğunu iddia etmiştir ki, resimde hem Hüsnü Kılıç vardır hem de Haşim Kılıç. Altmış küsür eser sahibi olan bir fikir adamıyla arkadaşlığını gizleyen, dahası inkâr eden birinin cumhurbaşkanlığı koltuğuna yakışmayacağı âşikârdır."

Kılıç'ın adının geçtiği Cumhurbaşkanlığı koltuğuna yakışmayacağını söyleyen derginin yayınladığı fotoğraflar şöyle:

(FOTOĞRAFLARI BÜYÜTMEK İÇİN LÜTFEN ÜZERİNE TIKLAYINIZ)

Odatv.com

Hits: 1173