Mine Kırıkkanat Beraat Etti.

~ 08.04.2014, Yeni Yaklaşımlar ~

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat’a 24 Temmuz 2013’te “Dünya Yalan, Narkoz Şirketten!” başlıklı yazısından dolayı hem Fethullah Gülen, hem de Adnan Oktar tarafından dava açılmıştı.

İstanbul 2.Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın yapılan yargılaması sonucunda hakaret suçunun oluşmadığı gerekçesiyle Mine Kırıkkanat’ın beraatine karar verildi. Duruşmaya TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Tuncay Özkan ve birçok avukat ve dinleyici katıldı.

İŞTE O KÖŞE YAZISI

Mine Kırıkkanat 24 Temmuz 2013’te yazdığı köşe yazısında Fethullah Gülen ve Adnan Oktar cemaati hakkında şu ifadelere yer vermişti:

“İnanç sömüren din simsarlarının istisnasız hepsi, tıpkı denizcilik yapanların denize girmemesi ya da barcılık yapanların içki içmemesi gibi, pazarladıkları hiçbir ahlak ilkesi ve iman kuralına dokunmuyor, uymuyor.

Fethullah Gülen cemaatinden Harun Yahya namlı Adnan Oktar’a, türlü çeşitli şeyhler ve tarikatların birbirlerini, rakiplerini, muhaliflerini şantajla pasifize etmeye yarayan video sanayiciliği; din simsarlarının sattıkları maldan nasiplenmediklerinin iyi bir örneği. Keza AKP iktidarının yalan, dolan, aldatmacaya dayalı tüm politikaları, iftiraya dayalı hukuku ve yargı zulmü... 

Ama Sünni Müslümanlıktan geçinen bu din simsarları arasında, kardeşlikten öteye bir çıkar ortaklığı var. Örneğin, hepsi Darwin ve Evrim Teorisi düşmanlığında işbirliği yapıyor. Hepsi, insanın Adem ile Havva’dan tam teşekkül türediği efsanesine dayalı “yaratılış” safsatasını savunuyor. 

Böylece tanrısız Evrim Teorisi’ne karşı tanrısal Yaratılış Atlası’nı yazmakla övünen Harun Yahya namlı Adnan Oktar’ın niçin yaradanın işine karıştığı; müritlerinin niçin amfetamin ve silikonla şişirilip, seks objesi şişme bebeklere “evrilmiş” olduklarını sorgulamıyor, diğer din simsarları. 

Dahası, Harun Yahya’cı (yoksa X eksenli Adnan Hocacı mı demeliydim?) ve uçuk olduğunca ucuz komplo işportacısı Yiğit Bulut, Başbakan’ın ekonomi danışmanı olabiliyor!”

 

 

Yeni Yaklaşımlar

 

Hits: 717