Erdoğan İstanbul'un bu dört ilçesinde aday gösteremedi

~ 20.01.2014, Yeni Yaklaşımlar ~

Seçimlere iki ay kala Başbakan Erdoğan İstanbul'da Sarıgül hakimiyetini kırmak için ince eleyip sık dokuyor. Erdoğan'ın İstanbul'daki dört ilçe için ikilemde kaldığı için bu ilçelerde aday gösteremediği bildirildi.

Başbakan Erdoğan, İstanbul’da hafta sonu boyunca partisinin 30 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlere katılacak adaylarını belirlemek üzere art arda toplantılar düzenledi.

Cumartesi günü Sütlüce’deki AK Parti İl Başkanlığı binasında yapılan toplantılar yaklaşık 11 saat sürdü ve büyükşehirler dışında tüm illerdeki ilçelerin adayları kesinleştirildi.

Büyükşehirlerle ilgili değerlendirme dünkü toplantıya bırakıldı. Erdoğan dün Kısıklı’daki evinden saat 12.30 sıralarında çıkarak yine Sütlüce’ye gitti.
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı ve eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da il başkanlığına gelenler arasındaydı.

YENİDEN ANKET YAPILACAK
Toplantının Yıldırım’ın katıldığı ilk bölümünde İzmir’in ilçe belediye başkanı adayları belirlendi. Daha sonra da İstanbul’un adaylarına geçildi. Beylikdüzü, Eyüp, Beykoz veBüyükçekmece olmak üzere 4 ilçede yeniden anket yapılması kararlaştırıldı. Diğer ilçelerin adayları ise kesinleştirildi. Dünkü toplantıda sadece İstanbul ve İzmir adayları belirlenince aralarındaAnkara’nın da bulunduğu geri kalan 11 büyükşehrin adaylarının görüşülmesine bugün devam edilmesi kararlaştırıldı.

MYK TOPLANTISI İPTAL EDİLDİ
Bu nedenle saat 10.00’da yapılacak MYK toplantısı iptal edildi. Erdoğan, 5 yıl aradan sonra yapacağı tarihi ziyaret için Brüksel’e hareket etmeden önce, üst kurul toplantısına devam edecek. Kesinleşen isimlerin yarın bölge milletvekillerine bildirileceği ve genel başkan yardımcıları tarafından açıklanacağı belirtildi.

 

Cumhuriyet

Hits: 504