Dört savcıdan suç duyurusu: Bilinçli karalama kampanyası!

~ 30.12.2013, Yeni Yaklaşımlar ~

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında Başbakan Erdoğan'ın hedef aldığı başsavcı vekilleri ve savcıların haklarında çıkan haberlere ilişkin suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

İstanbul'da 17 Aralık'ta başlayan yolsuzluk operasyonunun ardından Erdoğan tarafından eleştirilen ve AKP'ye yakın basın kurumları tarafından hedef alınan savcılar suç duyurusunda bulundu.

T24'ten Arzu Yıldız'ın haberine göre, savcılar, Fikret Seçen, Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş , 'iftira ve hakarete uğradıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Dört savcı aynı zamanda Akşam gazetesinde yer alan "Derin operasyonun özel teşkilatı" başlıklı haberle ilgili gazeteye tekzip metni yolladılar.

Savcılar, yaptıkları suç duyurusu dilekçesinde "Bilinçli olarak haklarında bir karalama kampanyasının başlatıldığını, yapılan haberler ile belirli güçlerin odağı haline getirildiklerini, hedef gösterildiklerini" ifade ettiler. Dilekçede, haklarında çıkan haber ve yorumları da ilişkin de "ispatı olmayan ve olması dahi mümkün bulunmayan, tamamen asılsız, kamuoyunda küçük düşürme maksadını taşımaktadır" dediler. Dilekçede ayrıca "bu pervasızlıklı göstermektedir ki bundan sonrada hedef gösterilmeye devam edileceğiz ve bu karalama kampanyası asılsız iftira ve hakaretlerle suç işlemeye devam edecekleri anlaşılmaktadır" dediler.

 

solhaber

Hits: 608