Ak Parti'nin Belediye Başkan Adayları

~ 26.11.2013, Yeni Yaklaşımlar ~

Başbakan Erdoğan 10 ilin belediye başkan adayını açıkladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı'nda aralarında Ankara'nın da bulunduğu 10 ilin belediye başkan adayını açıkladı.
 

TBMM

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda 5 il ile 5 büyükşehir belediye başkan adayıNI açıkladı.

Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı isimler şöyle:

Gümüşhane Belediye Başkan Adayı: AK Parti İl Başkanı Ercan Çimen

Bartın Belediye Başkan Adayı: Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Seyfettin Kalay

Kırşehir Belediye Başkan Adayı: Mevcut Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci

Amasya Belediye Başkan Adayı: Mevcut Belediye Başkanı Cafer Özdemir

Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı: Mevcut Belediye Başkanı Burhanettin Çoban

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: AK Parti İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Harun Karacan

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Mevcut Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Mevcut Belediye Başkanı Tahir Akyürek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Mevcut Belediye Başkanı Melih Gökçek

Adayların özgeçmişleri 

Yaşar Bahçeci: AK Parti'den Kırşehir Belediye Başkanlığı'na ikinci kez aday gösterilen Yaşar Bahçeci 1975 yılında Kırşehir’de doğdu. Niğde Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olan Bahçeci, 2006 yılında seçildiği AK Parti İl Başkanlığı görevini 2,5 yıl sürdürdü.

İlk kez 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde AK Parti’den Kırşehir Belediye Başkanı seçilen Bahçeci, evli ve 2 çocuk babası.

Harun Karacan: Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Harun Karacan, 1966 yılında Eskişehir'de doğdu. Evli ve iki çocuk babası Karacan, Karacan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 1990'lı yılların başında babası Ali Karacan'dan devralarak şirketin kurumsallaşma sürecini tamamladı.

2009 yılında Eskişehir Ticaret Odası Başkanlığına seçilen Karacan, 2011 yılında ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 2013 yılındaki Eskişehir Ticaret Odası seçimlerinde ikinci kez başkanlığa seçildi. Ayrıca TOBB 69. Genel Kurulu'nda ikinci kez Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Makedonya ile ekonomik iş birliğinin artması amacıyla yürüttüğü çalışmalar sonucunda Eskişehir, Afyonkarahisar, Bilecik ve Kütahya bölgesinden sorumlu fahri konsolosluk görevini üstlendi.

Adayların görüşleri

Kırşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Yaşar Bahçeci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ahiliğin başkenti Kırşehir'e yeniden Belediye Başkanı adayı olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

"Durmak yok yola devam edeceğiz" diyen Bahçeci, şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımızın desteği ile ekibimizle seçime gireceğiz. İnşallah seçim sonucunda kazanır, yeniden hizmet etmek için Kırşehir'e Belediye Başkanı olurum. Kırşehir'e yeniden hizmet etmek için yola çıktık. Şehrimizi köklü geçmişinden, güçlü geleceğine hep birlikte taşımak için bu göreve talip olduk."

Ustalık dönemi olacak 

Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Burhanettin Çoban da,  "Allah bizi utandırmasın, inşallah muvaffak eylesin. Bu dönem bizim ustalık dönemimiz olacak" dedi.

"İnşallah Sayın Başbakanımıza, partimize halel getirmeyeceğiz, onları mahçup etmeyeceğiz" diyen Çoban, çok güzel bir oy oaranıyla Afyonkarahisar'da tekrar seçimleri alacaklarını belirtti. 

Afyonkarahisar halkının Başbakan Erdoğan'ı ve AK Parti'yi sevdiğine, hizmetleri görüp de takdir ettiğine her zaman şahit olduğunu ifade eden Çoban, "İnşallah Sayın Başbakanımızın ve belediyemizin hizmetleri karşılıksız kalmayacak. Afoynkarahisar halkı, hem merkez ilçe hem de diğer ilçe ve beldelerimizde tekrar AK Parti belediye başkan adaylarına büyük bir teveccüh gösterecek ve tekrar seçimlerde galip çıkaracaktır" dedi.

Memleketimiz, yuvamız... 

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Harun Karacan da,  "Eskişehir memleketimiz, yuvamız, çalıştığımız, doğduğumuz ve büyüdüğümüz yer. Asıl kucaklaşmamız ve buluşma anımız yarın olacak. Eskişehir'de artık yeni ve büyük bir hamle zamanıdır. Eskişehir için Eskişehir ile birlikte başaramayacağımız hiçbir şey yok. Allah utandırmasın" diye konuştu.

Gecemizi gündüzümüze katacağız

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Erkoç ise şöyle dedi:

"Bu onurlu görev, bizim için çok önemli. Bu görevi, layıkıyla yerine getirebilmek için gecemizi gündüzümüze katacağız. Kahramanmaraşımız, büyükşehir statüsüyle önemli bir ivme kazandı. Kahramanmaraş'ın büyükşehir olma hayali vardı. İnşallah yeni dönemde, kentimizi yeni enerji ve yeni kadrolarla beraber hakkettiği yere taşıyacağız. Kendimizi Kahramanmaraş halkına vakfedeceğiz."

Projeleri tamamlayacağız

Amasya Belediye Başkan adayı Cafer Özdemir de, ''Halkımızın teveccühü ile yeniden iş başı yaptığımızda yarım kalan proje ve çalışmalarımızı tamamlamak istiyoruz. Amasyalıların karşısına bugüne kadar söz verdiğimiz tüm çalışmalarımızı yerine getirmenin mutluluğu ve gururu içinde çıkacağız" dedi.

AA

Hits: 688