'Her yer Taksim, her yer direniş' yazan forma giymek de suç!

~ 27.10.2013, Yeni Yaklaşımlar ~

Galatasaray ile Kopenhag arasında oynanan karşılaşmaya 'Her yer Taksim, her yer direniş' yazılı forma ile giden Avukat Can Ercan, polis tarafından takibe alındı ve maç çıkışında hakkında tutanak tutuldu.

Türk Telekom Arena’daki karşılaşmaya giden Avukat Can Ercan, üzerinde "Her yer Taksim, her yer direniş" yazan Galatasaray forması nedeniyle “kibarca” ikaz edildi.

Cumhuriyet gazetesinden Murat İnceoğlu'nun haberine göre, Ercan’ın yanına gelen stat görevlisi “Rica ediyorum üzerinizdeki formayı çıkartın, az sonra polisler gelebilir ve sıkıntı olabilir” uyarısını yaptı. Ancak formanın yasal bir sakınca oluşturmadığını belirten Ercan, forması ile oturmaya devam etti. Ercan’ın forması ile karşılaşmayı izlediğinin Spor Savcısı Taner Tabel’e iletilmesiyle, Savcı Tabel polislere söz konusu kişinin uyarılması ve aynı hareketi tekrarlaması halinde işlem yapılacağının iletilmesini istedi.

Karşılaşmadan sonra polis kamerasının kendisini çektiğini ve takip ettiğini fark eden Ercan, yaşananları, “Neden çektiğini sordum. Ses çıkarmadan çekmeye devam etti. Stat koridorunda ise 6-7 sivil polis etrafımı sardı. Yanımdaki arkadaşımın ve benim kimliğimi istediler” şeklinde anlattı. Avukat kimliğini polislere göstermesiyle polislerin 'kibarlaştığını' belirten Ercan, tutanak tutulmak üzerine stat dışına davet edildi. Spor savcısı Tabel’in talimatı nedeniyle işlem yaptıklarını belirten polisler, “Aynı forma ile tekrar maça gelme halinde, 6222 sayılı kanuna muhalefetten işlem yapılacağı” uyarısını yazılı olarak tebliğ etti. Ercan, “Bu tutanağın çok da hukuki olduğunu düşünmüyorum. Bu nedenle henüz ne yapacağıma karar vermedim. Durumu kayıtlı olduğum Antalya Barosu’na ilettim” dedi.

 

solhaber

Hits: 654