BALBAY'A BAYRAK BİLE YASAK!

~ 11.10.2013, Yeni Yaklaşımlar ~
SİNCAN CEZAEVİ'NDE TUTUKLU MİLLETVEKİLİ MUSTAFA BALBAY'A ATATÜRK, CHP VE CHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU BAYRAĞI GETİREN CHP PM ÜYESİ UMUT AKDOĞAN, BAYRAKLARIN İÇERİ ALINMADIĞINI SÖYLEDİ
CHP PM Üyesi Umut Akdoğan, Twitter hesabında Sincan Cezaevi’nde yaşadığı ilginç bir olayı takipçileriyle paylaştı. Umut Akdoğan'ın CHP’nin tutuklu milletvekili Mustafa Balbay’ın hücresine asması için cezaevine götürdüğü Atatürk, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP bayrağı cezaevine alınmadı.
Umut Akdoğan, Sincan Cezaevi'nde yaşanan bu olayla ilgili Twitter’da şu mesajı yazdı: 

"Cezaevine CHP bayrağı götürdük;
-Buraya siyasi parti "şeyysii" alamıyoruz
-İşinize gelince alıyorsunuz. Bak siyasi parti vekili içerde
-!"
 
Konuyla ilgili olarak Odatv’ye konuşan CHP PM üyesi Umut Akdoğan, şunları söyledi “Mustafa Balbay’a hücresinde kullanması için Atatürk resmi, CHP Bayrağı ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun resminin olduğu üçlü set götürmek istedik. Cezaevi kapısındaki görevli bize ‘buraya siyasi parti ‘şeysi’ sokamayız’ dedi. Ben de ona ‘madem siyasi partinin milletvekilini soktunuz bayrağını nasıl sokamıyorsunuz’ yanıtını verdim. Sonuçta o da çalışan bir emekçi, onun belki kabahati yoktu ama biz bunu kimlerin yaptığını çok iyi biliyoruz.”

Halkhabertv

Hits: 642