Kadın aldatma sinyali verir mi?

~ 02.12.2012, Rana ULAŞ ~

Geçen pazar, erkeklerin aldatma  sinyallerinden söz etmiştik. Birçok okur özellikle de erkek okurlar “ama, ama kadınlar.. onların böyle sinyalleri yok mu” diye söylenmeye başladılar. İşte bu pazar da sıra kadınlarda.
 
Hiçbir erkek karısının ya da sevgilisinin onu aldatacağını düşünmez. Düşünmesin de zaten. Buna diyecek bir şeyim yok da işte aldatan da aldatıyor. Aldatan kendini aldatmaz yalnızca sizi aldatır, o yüzden “aldatan kendini aldatır” gibi sözlere de inanmayın.
 
Kadın aldatırken de nasıl işaretler veriyor ona bakalım. Yine internet ve konu komşu sağ olsun. Bu belirtilerin toplamı oralardan bize de yorumlamak kalıyor;

 
Bence, en önemli belirti, kadın artık erkeğine sinirlenmiyorsa, adam ne yaparsa yapsın iplemiyorsa işte o an kadın çoktan yuvadan uçmuştur. Kavga çıkaran ya da “dır dır” eden kadınlarını alıp başının tacı yapmalı erkekler ya neyse...

Kadın, sürekli yeni iş arkadaşından ya da spor salonundaki hocasından söz ediyorsa  konuşmayı sıkılmadan anlatıyorsa, o kişilerle görüşüyor olabilir. Ya da erkeğine yanlışlıkla başka bir erkeğin ismini söylediyse   bu durum çok da masum olmayabilir. Sürekli “o yeni biri”ni düşünüyor  ya da yaşıyordur.


Kadın artık kendime de zaman ayırmalıyım diyorsa, o “zaman” yalnızca kendine değildir. O zamanlar genelde iki kişiliktir. Erkek nasılsa benim karım ya da sevgilim yapmaz dediğinden kadını yalnız sanır. Sanabilir de itirazım yok. Kendi düşen ağlamazmış.
 
Kadın eskiden tek başına beceremediği şeyleri artık tıkır tıkır yapıyorsa, o tıkırtıları başka bir erkek yapıyor olabilir. Fatura yatırmak, arabayı servise vermek, kimi alışverişler vb.
 
Gün içinde yüz kez arayan kadın, birkaç aramaya düştüyse –ki o da sizin nerede olduğunuzu öğrenmek içindir-erkeğin uzun uzun düşünmesi gerekir “nerede hata yapıyorum” diye!
 
Kadın erkeği sürekli  eleştirmeye başladıysa, kelinden tutun da göbeğine kadar, erkeğin aynaya bakma zamanı gelmiştir. Bu arada kadın her zamanki halinden güzel ve alımlı görünmeye başlamıştır. Dünyanın parası verilip yazılınan ama gidilmeyen spor salonunun kapısı aşınmaya başlamıştır.
 
Kadın aldatma hallerine girdiyse, yeni alışverişler başlamıştır. Kozmetik, bedeni saran giysiler, baştan çıkarıcı iç çamaşırları, saten çoraplar gibi örneklere dikkat. Bu alışverişleri yapan her kadın aldatıyor demek değildir, belki de şimdiki erkeği içindir. Kimbilir!
 
Aşırı anlayışlı ve erkeğiyle çok ilgili bir kadına dikkat! Daha ne isteyelim ki diyen erkekleri kontrol altında tutmak için bir yöntem olabilir. Sürekli erkeğin ne yaptığı ne ettiğinden söz açarak konunun kendisine gelmesini önler kadın. Aşırı ilgi taktik gereği olabilir.
 
Şimdi bu tür belirtilerin bir kısmı ya da hepsi bir kadında olsa bile bu aldatıyor anlamına gelmez. Kadınları koruyormuşum gibi algılanmasın, kadınların aldatma oranları erkeğe göre daha az diye söylüyorum bunları. Sonuç aynı,  güvenmediğinizi sevmeyin birlikte olmayın, seviyorsanız da güvenin. Böylece kafanız rahat olur.

(Yurt Gazetesi)

Rana ULAŞ | Tüm Yazıları
Hits: 17553